Fotografovanie svadobných detailov

Ako si uľahčiť svadobné fotografovanie a získať potrebný čas v deň svadby? Večer pred svadbou si nachystajte všetky veci pre fotografovanie detailov na jedno miesto. Najlepšie do nejakej krabičky, košíka, kde budete mať všetko pokope. Keď k Vám z rána príde fotografka, môže hneď začať pracovať. Ušetrí to potrebný čas vo svadobný deň.

Nevesta – snúbný prsteň, náušnice, podväzok, parfum, pozvánku, topánky a pod.

Ženích – motýlik, opasok,  manžetové gombíky, topánky, parfum, obrúčky, krížik.

Prichystané môžete mať aj poháre a fľašu na prípitok.

Pripínanie pierka

Keď príde ženích po nevestu a konečne ho aj pustia dovnútra , prichádza na rad pripínanie pierka. Avšak najhoršie je to medzi dverami v tmavej a malej chodbe, kde je ďalších 10 ľudí. Lepšie je to v obývačke (v miestnosti) kde máte odobierku. Počkáte na fotografku/kameru a pomaly zapnete pierko, ženích Vám dá kyticu (pusu).

Svadobný obrad

Hlavne sa smerom k oltáru neponáhľajte. Počas obradu nemusíte pozerať na mňa, pozerajte na kňaza/oddávajúceho alebo občas pozrite jeden na druhého to vyvolá aj milý úsmev a krásne fotografie. Ak sa budete pozerať do zeme na fotografiách to bude vyzerať smutne alebo ospalo.

Rodinné fotografovanie

Najlepšie je usporiadať  rodinné fotenie po prvom alebo druhom tanečnom kole, samozrejme aj po dohode s Vami a s kapelou (DJom) aby nebola dlhá pauza počas hostiny. Fotografovanie je dobré vyhlásiť do mikrofónu, aby to počuli všetci hostia. Môže to vyhlásiť starejší, kapela (DJ) alebo aj niekto z rodiny. Mladomanželia prosím buďte trpezliví kým sa vystriedajú všetci hostia. Fotografovanie môže trvať 30- 40min podľa počtu hostí.

Tip: môžete si vytvoriť zoznam s kým chcete špeciálne fotografie a zoznam dáte na starosť staršej družičke/družbovi, sestre/ bratovi, ktorý počas fotografovania zoženie potrebných hostí.

Záverečný tanec

Ak chcete mať záverečný tanec v popolnočných šatách  je dobré mať už dopredu pripravenú pesničku s djom / kapelou alebo na vlastnom usb. Môže to byť aj tá, ktorú máte na prvý novomanželský tanec. Tiež sa môže vyhlásiť do mikrofónu, aby sa hostia pri odchode domov nechodili lúčiť počas Vášho záverečného tanca.

Tip: Na parkete môžete byť sami alebo hostia Vám môžu urobiť kruh a svietiť s mobilami, vytvorí to peknú atmosféru.

Prečítaj si aj:

Prvý pohľad – first look

Prvý pohľad je okamih počas svadobného dňa, keď sa nevesta a ženích uvidia po prvýkrát. Je to jedna z najkrajších častí Vášho svadobného dňa. Vaša svadba je jedným z najdôležitejších dní Vášho života, ktorý ste tak dlho plánovali. Od rána už bude u Vás prevládať nervozita . Pri prvom pohľade, keď uvidíte svojho vyvoleného/svoju vyvolenú opadne z Vás stres. … Čítať ďalej

MEDZERA